Добро пожаловать

Вы находитесь: театр-студия "РАЙДО" » Новости » "Южные маски 2011" Глава І

Репертуар

жовтень 2017 р.


21 жовтня

відкриття VII сезону

Олександр Молчанов
ось така історія

постановка: Юрій Сушко

початок о 17.00
пр-т Героїв Сталінграду 2
театр "Райдо" тел. 0636736174
Квитки OolineНаш адрес:

пр. Героев Сталинграда 2

063 - 673 - 61 - 74

yur878@i.ua

Календарь

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реклама

КДАВТ:

Панель пользователя

"Южные маски 2011" Глава І


Дорогие друзья! Как мы и обещали, пришло время для более подробного рассказа о поездке театра-студии "РАЙДО" в славный город Николаев, на фестиваль "Южные маски 2011".
А для того, чтобы рассказ о фестивале не был похож на скучный официальный отчет, мы хотим представить его в жанре "путевых записок" артистов театра.
Итак, глава І.
Ее автор Татьяна Котенко. Балетмейстер спектакля "Риск". Того самого спектакля, который театр показывал на фестивале и который получил "Серебряную" маску.
Кстати, чуть не забыл. У нас спрашивали почему в Николаеве была показана лишь вторая часть постановки "Предлагаю Вам рискнуть"? Все дело в том, что регламент фестиваля ограничивал время спектакля рамками 60 минут, а полная версия (А. Чехов "Предложение" и Э. де Филиппо "Риск") в такие рамки не укладываются. Вот и пришлось веСти (или "веЗти") себя скромнее. Жаль, но ничего не поделаешь. Регламент! Впрочем это так, заметки на полях.
А теперь к делу.

"Южные маски 2011" Глава І
Татьяна Котенко - балетмейстер спектакля "Риск"

Глава І
"Хто не ризикує – той не п’є шампанського…"


Два дні фестивалю пролетіли мов одна мить. Все почалося як у Л. Керола: «море влаштовано так: вокзал, потім пляж, потім море...» (Аліса в країні чудес) і навпаки. Так і у нас – вокзал, кава, готель, сцена, готель, вокзал. Щось забула?)
Так, - майстер класи. Для мене особисто було надзвичайно приємно дізнатися про те, що існують такі культурні заходи, де зацікавлені, закохані у мистецтво особистості можуть зустрітися та обмінятися досвідом. Адже творче життя – динамічний процес. Тут досвід не можливо передати у написаному, відзнятому на плівку тощо. Живе спілкування є єдиним засобом передачі знань та надбань різних шкіл. Зокрема театр «На Жуках» (м. Харків) представив цікавий тренаж, що поєднав у собі елементи контактної імпровізації, східних учень, масажу та школи Станіславського – які в поєднанні дали уявлення про величезну кількість навичок та умінь, якими повинен володіти актор. А також наскільки важлива пластика для творчої особистості, наскільки глибокий зміст може бути вкладено у звичайні вправи.
Так, Південний Буг. Миколаїв та фестиваль неможливо уявити без набережної, вітру, колонади та – щось схоже на старовинну Грецію. Маски, костюми, живі фігури – наче без усього цього для мене тепер не існує міста Святого Миколая.
Так, ризикнути приїхати, ризикнути сидіти в першому ряду та спостерігати за світловою рубкою, за виразом облич надто строгих критиків-глядачів – все варте того, щоби потім зібратися із силами і продовжувати працювати, виправляючи помилки та встановлюючи нові задачі.
Море, пляж, вокзал – набережна, вул. Радянська, вагон.
Цікаво, що залишаєшся «на фестивалі» навіть у потязі, що прямує додому. Адже це стан душі, а не просто вихід на подіум.
Шампанського!