Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/raydos6/public_html/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Отзывы

Добро пожаловать

Вы находитесь: театр-студия "РАЙДО" » Отзывы

Репертуар

жовтень 2017 р.


21 жовтня

відкриття VII сезону

Олександр Молчанов
ось така історія

постановка: Юрій Сушко

початок о 17.00
пр-т Героїв Сталінграду 2
театр "Райдо" тел. 0636736174
Квитки OolineНаш адрес:

пр. Героев Сталинграда 2

063 - 673 - 61 - 74

yur878@i.ua

Календарь

«    Ноябрь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Реклама

КДАВТ:

Панель пользователя

Отзывы
газета «ОСВІТА»
29 вересня — 6 жовтня 2010 р.

Світ живої драматургії


Знайти себе у житті, не схиби­ти перед вибором, не стомитися від щоденного марафону. Такі проблеми постають перед кож­ним. І шляхів їх вирішення може бути безліч. Сьогодні, на жаль, більшість із них не лише не допо­магають пізнавати світ та себе у ньому, але й зводять на манівці. Однак і протидія такій тенденції існує. Зосереджена вона у теат­рах. Там можна бути глядачем, але ніхто не завадить стати акто­ром, навіть якщо не маєш спеціальної освіти.
Цю думку ось уже вісім років підтверджує аматорський театр-студія "Райдо". Він був заснова­ний при Центрі культури та мис­тецтв Київської державної ака­демії водного транспорту імені Петра Конашевича-Сагайдачного зусиллями професійного ре­жисера та драматурга Юрія Олексійовича Сушка. І сьогодні ця людина не втрачає ентузіазму та намагається передавати його своїм партнерам. Саме такими для режисера стають актори трупи. І хоча за 8 років вони неодно­разово змінювалися, для кожно­го тут був відкритий "Дім, Збудо­ваний на Любові". Так про "Рай­до" говорить пан Юрій. Найго­ловніше тут не боятися роз­крити себе і грати так, як відчу­ваєш роль. Така особливість са­ме аматорських колективів, де не надягнеш професійну маску, не сховаєш емоції за технікою. Тому гра тут завжди щира й відверта. Саме таке мистецтво допомагає його творцям знахо­дити себе.
Для кожного із акторів "Райдо" участь у колективі стає чимось особливим: майданчиком для са­мовиховання, широким полем для різноманітної творчості і навіть великою родиною. Об'єднує всіх загальний процес Творчості, який починає існувати поруч із Життям.
Аматорська гра водночас не позбавляє акторів відповідаль­ності. Адже вони представники проблемного театру і творить для глядача, який насамперед хоче думати. Відповідно добирається й репертуар. Це мають бути дра­ми, що змушують замислитися, зрозуміти, пропустити через се­бе. ! завжди найголовнішими за­лишаються щирі емоції Серед зіграних вистав трагедія "Ка­ссандра" в інтерпретації Лесі Ук­раїнки, життєва комедія "Шляхет­ний Дон" за п'єсою київською драматурга Сергія Щученка, лірична комедія "Ці вільні мете­лики" за твором відомого амери­канською митця Леонардо Гер­ша. Кожна із них наближення - до розуміння призначення люди­ни в цьому світі та усвідомлення ролі любові в ньому. А відбува­ються такі глобальні процеси на основі думки, що обов'язково по­селяється в головах та серцях ак­торів та глядачів.
Заснований як студія худож­ньої самодіяльності сьогодні "Райдо" - репертуарний театр. На кожний сезон заплановано зазвичай три-чотири спектаклі, які колектив демонструє у вихідні дні в актовій залі Коледжу морсь­кого і річкового флоту, що на Оболоні. У театрі грає молодь, відповідно, і глядачами стають переважно їх однолітки. Однак, за словами режисера Юрія Суш­ка, близько третини глядацької аудиторії сьогодні люди у віці від 20 до 60 років. Знаходити од­нодумців допомагають соціальні мережі та й просто щирі відгуки друзів, знайомих. Усі декорації до вистав, грим, сценічний реквізит творіння рук самих акторів. Тож участь в аматорському театрі допомагає знаходити в собі раніше приховані здібності й та­ланти. Вистави ж проходять без­коштовно, що так важливо для сучасного глядача-студента. Уже наприкінці вересня творчий ко­лектив "Райдо" планує відкриття нового, третього сезону, на яке запрошує всіх небайдужих до те­атрального дійства.
Тим часом молоді актори відправилися на своєрідні "гастролі", аби взяти участь у IV Міжнародному фестивалі не­державних театрів "Живи", що проходить в Криму на мисі Тарханкут. Такий захід — мож­ливість для театральних колек­тивів із різних міст та держав збагатитися досвідом одно од­ного. Для "Райдо" це і чудова нагода зустрітися із давніми друзями. Адже театр-студія Академії водного транспорту вже не вперше бере участь у цьому фестивалі. І минулого ро­ку став його лауреатом за вклад у розвиток театрального мис­тецтва. Вистави на сценах Ук­раїни для колективу "Райдо" по­волі стають звичною річчю. Так, з 2008 року він є постійним учасником Відкритого міжна­родного фестивалю молодіжних театрів "Південні маски", де вже встиг отримати дипломи "За кращу жіночу роль" (його заво­ювала молода акторка Альона Федірко), "За творчий злет", а цього року "Бронзову маску" (третю премію). Також акторів аматорського театру запрошу­вали на "Антонич-фєст" 2009 де вони інсценізували вірш Богдана-Ігоря Антонича "І". Вся гра була побудована ви­ключно на асоціаціях, і тому стала щирим виявом людських емоцій та почуттів. Колектив "Райдо" брав участь і у театралізованому дійстві "Київська фортеця" з виставою "Шляхет­ний дон". Пан Юрій поділився планами у подальшому розши­рювати фестивальну та кон­курсну географію театру.
Таку творчу активність театру-студії можна пов'язати із назвою колективу, яка походить від скан­динавського слова "шлях". Життя у "Райдо" це насамперед шлях до пізнання себе, до розуміння особливостей діалогу актора із глядачем, до усвідомлення того, що театр дім, в якому можна стати успішною людиною. Цей успіх завжди визначатиметься лише власними досягненнями та вмінням знайти себе у світі та створити світу собі.

Світлана ГОРСЬКА
кор. "Освіти"


"Неофіційна газета" 22.01.09
www.gazeta.univ.kiev.ua

Нещодавно подруга запросила мене до аматорського театру. Чесно кажучи, деякий скепсис на початку все ж таки був. Проте, його вистачило рівно на перші дві хвилини вистави, адже згодом я, як і всі присутні, розчинилась у ній, переживала дійство разом з героями, що мандрували через дзеркала до паралельного світу, де, виявляється, живуть точнісінько такі ж люди, але із зовсім іншими долями. Чарівне завершення спектаклю – хлопець із дівчиною, що через два дзеркала линуть один до одного, говорячи найщиріші слова кохання.
Інна Бабич


ТЕАТР-СТУДІЯ "РАЙДО"
Саме цей київський театр розміщується у згадуваній Академії водного транспорту. На фестивалі він отримав диплом "За творчий ріст", але його вистава "Бологое блюз" здалася мені оригінальною. Найцікавіше те, що, з одного боку, це не класика, в якій очевидним є сюжет, проте з іншого, це й не експериментальний спектакль, тому що виражальні засоби тут залишаються традиційними. Але за їх допомоги режисер Юрій Сушко створив справжню містику.
Анна Мартюшева
Журнал "Стена" № 2-3 за 2009 г.
www.stena.easyforum.ru/

Необычный спектакль. До того, как я его посмотрела, я не встречала на столько здравомыслящей и в то же время современной драматургии, как в этой пьесе.
Что особенно восхищает, так это мудрость как драматурга так и режиссера, которые спектакль о взаимоотношении детей и родителей (вторая линия, правда, касается взаимоотношений парня и девушки) сделали интересным и близким обеим сторонам одновременно. Я с удивлением и радостью слушала, как выходящие после премьеры зрители говорили о том, что надо бы привести на этот спектакль маму или сына с дочкой Так приятно, что есть на свете варианты решения извечного конфликта!!
Спектакль радует еще одной вещью. Его с удовольствием смотрят как интеллектуалы, так и люди с менее требовательными вкусами, при чем смеются тоже все. Потому что шутки тут варьируют начиная от переодевания домашнего мальчика в "хиповатого" рокера до тонкой иронии его мамы касательно распутного образа жизни его новой подруги.
Сюжет пьесы захватывает. Чего стоят хотя два таких примера: мама этого мальчика приходит в самый неподходящий момент, когда он разукрашенный сидит на кровати двухметровой высоты, а из-под нее выползает новая подруга в его рубашке; а в конце пьесы появляется четвертый персонаж и опять же в очень интригующей обстановке (не буду выдавать все секреты . Но в пьесе есть и теплота глубокой любви, которой делятся друг с другом персонажи и которая по окончанию спектакля согревает сердце зрителей
Вы уж извините, что пишу только хорошее. Просто «Райдо» мне нравится, и поэтому когда я зашла на этот форум, мне захотелось написать что-нибудь хорошее. И мне в голову пришел этот спектакль, может быть от того, что он самый свежий, и впечатления тоже свежи
Всем очень советую его посмотреть

http://stena.easyforum.ru/viewtopic.php?id=5682